top of page

Dva sudionika TT EURO.CUP osvojili broncu na Paraolimpijadi!

Sportaši koji redovito sudjeluju na turnirima TT EURO.CUP osvojili su brončane medalje na Paraolimpijskim igrama 2024. u Parizu! Maksym Nikolenko i Irina Šinkarjova obogatili su medaljama ukrajinski tim, natječući se u različitim kategorijama paraolimpijskog stolnog tenisa.

Maksym Nikolenko

Maksym Nikolenko predstavlja Star mušku diviziju u TT EURO.CUP i odigrao je niz napetih mečeva u kategoriji MS8 muškog pojedinačnog natjecanja. U prvoj utakmici šesnaestine finala, održanoj 2. rujna, ostvario je uvjerljivu pobjedu nad Alejandrom Díazom.

Sljedećeg dana, 4. rujna, u četvrtfinalu je nastavio svoj trijumf pobjedom nad Bertierom Clémentom. Međutim, 6. rujna, Maksima je u polufinalu zaustavio Zhao Shuai, čime mu je uskraćena prilika za borbu za zlato.

Unatoč tome, Nikolenko je osvojio brončanu medalju. Ova nagrada potvrdila je njegovu visoku razinu vještine i profesionalizma, koje redovito pokazuje na turnirima TT EURO.CUP.

Irina Šinkarjova

Irina Šinkarjova, članica Master divizije u TT EURO.CUP, također je postigla nevjerojatan rezultat u mješovitom paru na Paraolimpijadi 2024.

Zajedno sa svojim partnerom Viktorom Diduhem, uspješno je prošla prvu utakmicu šesnaestine finala, koja se održala 29. kolovoza, pobijedivši Didiera Lucasa i Kamkasomphu Tua.

Sljedećeg dana, 30. kolovoza, u četvrtfinalu, ukrajinski par je osigurao mjesto u polufinalu pobijedivši Salmina Paula i Alexandra Bruna.

Dana 31. kolovoza, Šinkarjova i Diduh su izgubili od Zhao Shuaia i Mao Jingdiana u polufinalu. Međutim, to ih nije spriječilo da osvoje brončanu medalju, što je bio ključan trenutak za ukrajinsku ekipu stolnog tenisa na Paraolimpijskim igrama.

Uspjeh sportaša TT EURO.CUP na međunarodnoj sceni

Maksym Nikolenko i Irina Šinkarjova već dugo su stalni sudionici TT EURO.CUP turnira. Njihov uspjeh na međunarodnoj sceni, posebno na Paraolimpijadi u Parizu, dokaz je visoke razine pripreme i njihove žudnje za pobjedom.

Paraolimpijske medalje koje su osvojili Nikolenko i Šinkarjova nisu samo važne osobne pobjede za svakog od njih, već su i simbol snage i predanosti ukrajinskih sportaša u borbi za sportska postignuća na međunarodnoj razini.

To još jednom potvrđuje da je TT EURO.CUP platforma koja pomaže sportašima da se razvijaju i postignu nevjerojatne visine u svojoj karijeri.